Na jachcie do Zadaru (On the yacht to Zadar)

0

W tym roku, wraz z grupą sprawdzonych przyjaciół postanowiłam odhaczyć na swojej wycieczkowej mapie Chorwację, a dokładniej niezwykle urokliwe i słynące z przepięknych zatoczek miasto Zadar. Jako że jestem osobą aktywną to wybór tego miasta, jako miejsca docelowej podróży nie był przypadkowy. Zazwyczaj, zanim wyruszę w podróż, staram się zebrać jak najwięcej informacji o danym miejscu. Nie byłam więc zaskoczona gdy po dotarciu na miejsce, moim oczom ukazał się zwalający z nóg widok. A mianowicie najpiękniejszy zachód słońca, jaki w życiu widziałam.

Niemałym zaskoczeniem był fakt, że tutejsze wybrzeże jest bardzo urozmaicone. Mnóstwo tu cieśnin i zatoczek, a z racji tego, że czarter jachtów nie stanowi problemu, postanowiłam skorzystać z tej możliwości. W niedługim czasie mogłam obserwować niesamowitą morską przyrodę, zachwycającą swoją różnorodnością i żywymi kolorami. Po relaksującym rejsie postanowiłam na własne oczy zobaczyć skarby tutejszej architektury. Zachwycający okazał się kościół św. Donata utrzymany w stylu romańskim. Piękne łuki, wąskie okna, które przepuszczają do wnętrza niewiele światła i tworzą niecodzienny klimat.

Niewątpliwą atrakcją, którą koniecznie trzeba zobaczyć, są morskie organy, które znajdują się przy promenadzie. Jest to nic innego jak system połączonych rur osadzony pod schodami. Fala uderzająca o schody sprawia, że wydobywa się z nich niezapomniana melodia. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, niemniej jednak na pewno tu wrócę, by przeżyć kolejną morską przygodę.

 

Tłumaczenie na język angielski:

Next day we planned to visit the nearby city Zadar but we were unclear about the mode of transportation to take. We have chosen two options first. We were ready to travel either by yacht charter or through flight. Finally I and my friends have decided to choose yacht.  It is because we have experience in flight travel so we wanted to experience something different. So we moved to the seashore and searching for a yacht to hire. Most of the yachts were available at a high cost but we do not want to spend more money for this. Therefore we hire an affordable one and started our trip.

It was very exciting to travel from a place to another place through a sailing boat and we enjoyed a lot. Actually I took more than 4 hours to reach Zadar but we did not mind about the time. We had a great experience in this way of transportation. Finally we reach Zadar and we have explored the important places in the location. We have hired the yacht for the complete day so it was waiting for us in the sea shore. We moved to the yacht by evening and started our travel back to Pula. Surprisingly we could see the sunset while moving in the sea. It was exceptional and all of us were astonished to see the sunset in such manner. Our day completes after this wonderful moment.

 

WWW: What to see in Zadar when you get out of the yacht

Udostępniaj.

O autorze

Roman Polkowski

Możliwość komentowania jest wyłączona.