Kredyt firmowy – jak wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy?

0

Zaciągnięcie pożyczki to czasami jedyna możliwość aby móc rozwijać firmę lub ją uratować przed bankructwem i zapewnić jej płynność finansową. Na rynku finansowym funkcjonuje kilka rodzajów kredytów firmowych.

Kredyt obrotowy

Dobry wybór dla firm aktywnie działających, które potrzebują środków na bieżącą działalność, np. zakup towarów czy opłacenie zobowiązań. Kredyt obrotowy jest stosunkowo najłatwiejszy do uzyskania i zazwyczaj nie wiąże się z koniecznością przedstawienia bankom żadnych dodatkowych dokumentów. Okres kredytowania jest krótszy niż w przypadku innych pożyczek dla firm, a jego wysokość może być różna w zależności od banku, który nam ją udzieli.

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny pozwala na pomoc w finansowaniu dalszego rozwoju firmy. Kredyt firmowy inwestycyjny pozwala na realizowanie wszystkich inwestycji, które będą miały wpływ na wartość majątku firmy. Środki z kredytu inwestycyjnego można przeznaczyć na zatrudnienie nowych pracowników, zakup sprzętu czy remont siedziby firmy. Bardzo często bank przy tej formie kredytowania będzie wymagał od nas wkładu własnego.

Limit kredytowy

Zwyczajowo przyznawany jest na rok, a następnie odnawialny. Bardzo łatwy do uzyskania bez wizyty w oddziale banku – wystarczy zalogować się na swoje konto i przez internet złożyć wniosek o przyznanie limitu kredytowego. Zasada działania jest bardzo prosta: każdy wpływ środków na konto zmniejsza saldo debetowe. Odsetki naliczane są jedynie od wykorzystanych środków, a nie od całej kwoty kredytu. Opcja warta rozważenia przy konieczności wzięcia kredytu firmowego.

Zabezpieczenie kredytu

Kredyt firmowy do kilkudziesięciu tysięcy złotych możemy wybrać z opcją kredytu zabezpieczonego lub niezabezpieczonego. Jeśli zdecydujemy się zabezpieczyć kredyt, bank zazwyczaj udzieli nam wyższej kwoty pożyczki na dłuższy okres. Kredyt niezabezpieczony wiąże się z większą trudnością jego uzyskania – bank będzie dokładnie prześwietlał naszą historię finansową i żądał dodatkowego zabezpieczenia kredytu firmowego. W nie najlepszej sytuacji są firmy, który dopiero rozpoczynają działalność. Bank będzie od nich wymagał zabezpieczenia kredytu firmowego w postaci np. nieruchomości.

Unido Finanse Kredyty Wrocław
ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 531 666 584
UNIDO.PL

Udostępniaj.

O autorze

Roman Polkowski

Możliwość komentowania jest wyłączona.