Dieta dla leniwych. 10 Sprawdzonych rad.

0

Zdrowe odżywianie jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, tak jak regularność posiłków. Warto kontrolować ilości dostarczanych do organizmu białka, tłuszczy, węglowodanów – pomoże nam to zdiagnozować źródła różnych dolegliwości.
Dlaczego tak trudno jest nam schudnąć? Dlatego, że myślimy o diecie jak o torturach. Jeśli nauczymy się jak w przyjemny sposób tracić kalorie, efekty będą znakomite: płaski brzuch, lepsza kondycja, mniej dolegliwości, i przede wszystkim – uśmiech! Będziemy zadowoleni i z sylwetki, i z całego procesu, który prowadzi do jej utrzymania.

Poniżej zamieszczam wskazówki jak tracić na wadze bez straty czasu, nadal pozostając zdrowym.
1. Bądź realistą.
Twoje wybory są twoimi wyborami, twoje kanony piękna są twoimi kanonami. Nie staraj się wpasować na siłę w standardy innych ludzi.
2. „Dziękuję” znaczy „nie, dziękuję”.
Warto odmawiać, nawet jeśli częstująca smakołykiem nas osoba ma się obrazić przez twą niegrzeczność. Zależy ci na rezultacie, czyż nie?
3. Baw się i korzystaj.
Znajdź zajęcie, które sprawi ci przyjemność i pomoże spalać kalorie kalorie, np. taniec, fitness, aerobik, zabawa z przyjaciółmi na Xboxie Kinect, pływanie (rekordzista w spalaniu kalorii!)
4. Śpij i chudnij.

To nie żart. Osoby, które mało śpią są bardziej narażone na otyłość. Upewnij się, że jesteś wystarczająco wypoczęty każdego dnia, bo zmęczenie powoduje stres, stres powoduje gromadzenie tłuszczu. Zdrowy, spokojny sen jest leczniczy.
5. Jedz powoli.
Spokojnie, to nie wyścig! Duże kawałki są trudniejsze do trawienia, dodatkowo żołądek wie, że jest pełen po 20 min od zjedzenia. Przygotuj sobie jedzenie do pracy, szkoły. Zaplanuj, co zjesz dzień wcześniej.
6. Małe kęsy.
Dlaczego? Patrz p. 5.
7. Zaadoptuj zwierzaka.
Badania udowadniają, że opieka nad zwierzęciem obniża poziom stresu, co wpływa pozytywnie na całe twe ciało.
spacer z psem – przyjemne i pożyteczne w jednym!
8. Nie torturuj się.
Baton czy ciastko – należy ci się, gdy na nie zasługujesz.
9. Prace domowe = siłownia
Mopowanie, mycie okien, uprawianie ogródka – na pewno się spocisz.
10. Myśl!
Spalasz więcej kalorii gdy twój umysł pracuje, niż gdy odpoczywa 🙂

Więcej na blog kulinarny Anna Werelich Cookandlove.pl.

Udostępniaj.

O autorze

Roman Polkowski

Możliwość komentowania jest wyłączona.