Jak inwestujemy nasz pieniądze

0

Na pewno nie każdy z nas może oszczędzać. Niektórzy zarabiają tylko tyle, że pieniędzy wystarcza im tylko na codzienne funkcjonowanie i o odkładaniu nawet nie mogą pomyśleć. Ale na całe szczęście coraz więcej naszych rodaków, może co jakiś czas odłożyć trochę pieniędzy. I zazwyczaj właśnie takie osoby chcą, aby zaoszczędzone pieniądze nie „leżały” bezczynnie na koncie, ale aby „się mnożyły”.

W naszym systemie finansowym, jest wiele instrumentów, które pozwalają na pomnażanie oszczędności. Każdy może więc zdecydować się na jeden z nich. Wiele będzie tu zależało od tego, czy jesteśmy skłonni zaryzykować więcej, by osiągnąć wyższe zyski, czy też zadowolimy się niewielkimi zyskami, ale za to po wpłaceniu pieniędzy, będziemy mogli „spać spokojnie”. Produkty te są oferowane zarówno przez banki, jak i przez inne instytucje finansowe. Każdy z nas może wybrać komu warto zaufać gdzie ulokować swoje pieniądze.

Wszyscy ci, którzy nie chcą ryzykować utraty swoich środków powinni zainteresować się bezpiecznymi instrumentami jakie oferowane są przez banki. Należą do nich przede wszystkim lokaty, a także konta oszczędnościowe. Ich wielką zaletą jest to że wpłaconych pieniędzy nie możemy stracić. Jednakże ich minusem jest to, że przynoszą bardzo niewysokie zyski. Do podobnych bezpiecznych produktów inwestycyjnych należą Obligacje Skarbu Państwa. I w tym przypadku osiągamy niewielkie zyski ale pieniądze prawie na pewno wrócą do nas bezpiecznie.

Większe pole do popisu mają ci którzy są skłonni zaryzykować ale w zamian za to mają szansę na uzyskanie o wiele większych zysków. Najlepszych przykładem takich inwestycji jest Giełda Papierów Wartościowych. Kupując akcje możemy bardzo dużo zyskać, ale i niestety bardzo dużo stracić. Na podobnych zasadach możemy inwestować w waluty. Osoby dysponujące większą gotówką mogą pomyśleć o kupnie nieruchomości, których ceny w długim okresie czasu zawsze się zwiększają. Jeżeli więc mamy jakieś pieniądze które chcemy zainwestować, zastanówmy się dobrze czy cenimy zysk czy bezpieczeństwo naszych pieniędzy.

Udostępniaj.

O autorze

Roman Polkowski

Możliwość komentowania jest wyłączona.