Pożyczki społecznościowe – nowy sposób na pomnażanie pieniędzy

0

Co robimy gdy mamy jakieś nadwyżki finansowe? Oczywiście staramy się je pomnożyć. Chcemy bowiem mieć co raz więcej środków do naszej dyspozycji, by móc zaspokajać swoje potrzeby. Niestety pomnażanie pieniędzy wcale nie jest łatwe, chociaż mamy bardzo dużo instrumentów finansowych które mogą nam w tym pomagać. Ale jeżeli jakiś produkt inwestycyjny jest bezpieczny, to nie przynosi dużych zysków. Większe zyski możemy osiągnąć inwestując nasze pieniądze w bardziej ryzykowne instrumenty, jednakże wtedy istnieje spore prawdopodobieństwo że zainwestowane środki stracimy. Więc tylko od nas zależy czy wybierzemy bezpieczeństwo oraz większe zyski.

Ostatnio pojawiła się nowa alternatywa dla inwestorów. Są nią pożyczki społecznościowe. Na czym polega ten instrument? Pożyczki społecznościowe są udzielane za pośrednictwem specjalnych portali internetowych. Osoby prywatne które chcą pożyczyć pieniądze zgłaszają tam takowe zapotrzebowanie i proszą ewentualnych inwestorów o pożyczki. Jeżeli inwestor zaufa wnioskodawcy to pożyczy mu pieniądze. Oczywiście z takim pożyczaniem pieniędzy wiąże się pewne ryzyko, albowiem nigdy nie wiemy czy pożyczkobiorca spłaci swoje zadłużenie w terminie. Dlatego też zanim pożyczymy komuś pieniądze, powinniśmy dokładnie tą osobę sprawdzić. W sprawdzaniu klientów pomagają portale za pośrednictwem których udziela się tych pożyczek. Wymagają one od wnioskodawców weryfikacji adresu, numeru telefonu, konta bankowego, miejsca pracy czy jeszcze innych danych. Jeżeli inwestor widzi że wnioskodawca zweryfikował dużo danych, może spokojnie pożyczać pieniądze gdyż ryzyko w tym przypadku jest niewielkie.

Należy wiedzieć że od uzyskanych w ten sposób zysku należy odprowadzać do Urzędu Skarbowego podatek. W przeciwnym wypadku możemy narazić się na niepotrzebne kłopoty ze „skarbówką”. A zyski dzięki tej inwestycji można osiągnąć dużo wyższe niż na tradycyjnych produktów bankowych. Dlatego warto zastanowić się nad tą alternatywą i właśnie w ten sposób pomnażać swoje pieniądze.

Udostępniaj.

O autorze

Roman Polkowski

Możliwość komentowania jest wyłączona.