Kariera czy rodzina

0

Współcześni młodzi ludzie, nie mają dzisiaj łatwego życia. A wszystko dlatego, że bardzo często muszą wybierać co jest dla nich ważniejsze. Czy postawić na założenie rodziny, czy też może na pracę i na robienie kariery. Co ciekawe, jeszcze kilkanaście lat temu, takiego problemu nie było. Ludzie spokojnie mogli połączyć obowiązki rodzinne, z pracą i w związku z tym, praktycznie w każdej rodzinie rodziło się sporo dzieci. Dzisiaj, jest to sprawa bardzo rzadka, gdyż obecne warunki życiowe uległy sporym zmianom.

Z czego wynikają te zmiany? Przede wszystkim zwiększyły się wymagania pracodawców w stosunku do swoich pracowników. Dzisiaj wymaga się od wszystkich, aby byli dyspozycyjni, zdolni zostać w pracy dłużej, rozpocząć pracę wcześniej itp. Ponadto, musimy stale podnosić nasze umiejętności, więc każdy wolny czas poświęcamy na szkoleniom, kursom itp. Jak więc mamy znaleźć czas na naszą rodzinę? Jak wiadomo życie rodzinne, wymaga sporo czasu. Musimy poświęcić go na naszych partnerów, a przede wszystkim na nasze dzieci. Jak wiadomo, musimy się z nimi bawić, musimy im czytać książki, chodzić na spacery. Więc gdzie tu czas na karierę i awanse?

Każdy więc musi zdecydować, co jest dla niego ważniejsze. I jak widać, w dzisiejszych czasach większość z nas wybiera karierę. A zakładanie rodziny i wychowywanie dzieci odkładamy na później. Tylko często okazuje się, że kiedy „ockniemy” się, i o tejże rodzinie pomyślimy, jest już po prostu za późno. Jest już za późno na rodzenie dzieci, na szukanie partnera. Jesteśmy przyzwyczajeni do samodzielnego życia i coraz trudniej zaakceptować nam „przyzwyczajenia” innych osób. Więc jeszcze bardziej poświęcamy się naszej pracy i karierze. Czy to dobre rozwiązanie? Trudno powiedzieć, ale chyba raczej nie. Jeżeli nie będziemy zakładali rodzin, jeżeli nie będziemy rodzić dzieci, to po prostu po jakimś czasie ludzkość wyginie. Dlatego powinniśmy się dobrze zastanowić, czy jednak nie postawić na dzieci i rodzinę, gdyż na pewno da nam to dużo radości.

Udostępniaj.

O autorze

Roman Polkowski

Możliwość komentowania jest wyłączona.