Czy kwota wolna od podatku pomaga w prowadzeniu biznesu

0

Każda osoba, która rozpoczyna działalność gospodarczą, szuka na każdym kroku oszczędności. Ale nie ma się sobie co dziwić. Aby kupić maszyny, zdobyć klientów, czy założyć stronę internetową, musimy mieć bowiem odpowiednią ilość środków finansowych. Dlatego też, każdy szuka oszczędności i na wszystkim tnie koszty, by firma nie przynosiła strat.

Większość z rządów w poszczególnych krajach, bardzo promuje osoby, które zakładają własną działalność, gdyż jak wiadomo, dają one miejsca pracy, kredują popyt i podaż, a także wpłacają do budżetu bardzo dużo pieniędzy. I to w związku z tym, osoby, które decydują się na rozpoczęcie działalności, mogą liczyć na bardzo dużo ulg, by ich biznes rozkręcił się jak najszybciej i jak najefektywniej. Jedną z takich ulg, może być np. kwota wolna od podatku. Jest ona ustalana przez większość rządów w rozwiniętych krajach świata, bo pierwsze ulżyć ludziom mało zamożnym, a także właśnie po to, by wspierać początkujących biznesmenów.

Jak więc wolna kwota od podatków może wspomagać biznesmenów? Jak wiadomo, od każdych uzyskiwanych zysków, musimy płacić podatki. Jest to „zmora” każdego zarabiającego, ale niestety nie możemy od tego uciec. Jeżeli więc nie było by ustalonej kwoty wolnej od podatków, nawet od najmniejszych zysków należało by „daninę” do Urzędu Skarbowego zapłacić. A wiadomo, jak na początku prowadzenia działalności liczy się każda złotówka. Im więc kwota od podatku jest wyższa, tym mniej podatków należy zapłacić i można więcej pieniędzy przeznaczyć na inwestycje. A wiadomo, że dzięki inwestycjom firma może rozwijać się szybciej, przez co będzie zatrudniać więcej osób i rynek będzie się rozwijał.

Niestety kwota wolna od podatków, która obowiązuje w naszym kraju, nie jest za wysoka. Można nawet powiedzieć, że jest bardzo niska i obecnie wynosi tylko 3 091 zł. Wynika to z faktu, że nasz rząd szuka wszędzie oszczędności i dodatkowych wpływów do budżetu. Niestety nie wpływa to dobrze na nowe biznesy i wiele z nich musi być zamknięte, gdyż początkujący biznesmeni, nie są w stanie podołać wszystkim obciążeniom, jakie nakłada na nich państwo.

Udostępniaj.

O autorze

Roman Polkowski

Możliwość komentowania jest wyłączona.