Co możemy robić na emeryturze

0

O emeryturze marzy chyba każda osoba, która codziennie chodzi do pracy. Jest to czas, gdy nie musimy wstawać o wyznaczonej porze, gdy nie musimy eksploatować się fizycznie i psychicznie itp. Dlatego też, gdy tylko mamy już wiek, który uprawnia nas do przejścia na emeryturę, praktycznie od razu składamy odpowiednie dokumenty, które pozwalają nam zakończyć pracę.

Jednakże bardzo często zdarza się, że po jakimś czasie, gdy już „zachwycimy” się naszym wolnym czasem, zaczynamy się powoli nudzić. Dla wielu z nas, robi się to coraz bardziej uciążliwe i zaczyna pojawiać się nerwowość, spięcia w rodzinie itp. Nie jest to sytuacja dobra i należy robić wszystko, aby do niej nie dopuścić. Na całe szczęście, dzisiejsi emeryci mają do wyboru bardzo wiele różnego rodzaju „aktywności”, które pozwolą zapełnić czas, a wręcz pobudzić nowe pasje.

Co więc można robić na emeryturze? Po pierwsze należy odwiedzić najbliższy Klub Seniora czy Klub Emeryta, który znajduje się w każdej większej a coraz częściej i mniejszej miejscowości. A tam można już znaleźć całe mnóstwo ciekawych propozycji. Po pierwsze, w takich klubach, organizuje się wiele różnego rodzaju wycieczek. Są one zarówno jednodniowe jak i wielodniowe. Jak łatwo się domyślić, wielu emerytów bardzo chętnie z nich korzysta, tym bardzie, że ze względu na różnego rodzaju dotacje ich koszty wcale nie są takie wysokie.

Na emeryturze, można rozpalić w sobie nowe hobby. W Klubach Emerytów można więc wyszywać, składać modele samolotów, uczyć się gotowania itp. W takowych klubach powstają też teatry, chóry, szkoły taneczne. Na pewno zajmują one czas i nie pozwalają się nudzić. Czasami możemy odkryć swoje nowe talenty, o których nawet nie mieliśmy „bladego pojęcia”.

Jeżeli więc jesteśmy na emeryturze, róbmy wszystko, aby nie mieć za wiele wolnego czasu. Tym bardziej, że mamy wiele możliwości, które ten czas nam zajmą. Z całą pewnością aktywnie spędzony czas, zwłaszcza w gronie rówieśników sprawi, że nasza emerytura będzie jeszcze lepszym okresem naszego życia i będzie ona taka, o jakiej zawsze marzyliśmy.

Udostępniaj.

O autorze

Roman Polkowski

Możliwość komentowania jest wyłączona.